Na szlaku wina i słońca – wycieczka bocznymi drogami północnej Italii – październik 2023.

Dzień I (niedziela 01.10.2023) – odbiór z lotniska w Turynie, degustacja w dwóch piemonckich winnicach: Maurizio Ponchione oraz Fabio Perrone.

Program dnia:

 1. Odbiór turystów z lotniska w Turynie ok. godz. 15.00 i przejazd do regionu winiarskiego Piemont.
 2. Najpierw w miasteczku Govone na godz. 16.30 udajemy się na degustację prestiżowych win z winnicy Ponchione, którą poprowadzi dla nas właściciel Maurizio. Oprócz wspaniałych win t.j. Nebbiolo, Roero, Alba Rossa nie zabraknie też doskonałych przekąsek w postaci zimnej płyty. Po degustacji udajemy się na krótkie zwiedzanie miasteczka i zamku na wzgórzu.
 3. Przemieszczamy się na urokliwe wzgórza obszaru winiarskiego Langhe, gdzie o godz. 20.00 czeka na nas degustacja w winnicy Fabio Perrone, również z zimna płytą lokalnych przekąsek.
 4. Ok. godz. 22.00 jedziemy na miejsce noclegowe do pobliskiego pensjonatu.

DZIEŃ II (poniedziałek 02.10.2023) – przejazd do Oltrepo Pavese w Lombardii a następnie do regionu Emilia – Romania do winnicy Garuti.

Program dnia:

 1. Po śniadaniu przejazd do Lombardii, do niezwykle urokliwego i mało znanego obszaru winiarskiego Oltrepo Pavese.
 2. Zwiedzanie tzw. wymierającego miasteczka Mornico Losana w towarzystwie właściciela winnicy Matteo Piccinini, w tym zamek oraz wille holenderskie.
 3. Degustacja plenerowa win z winnicy Piccinini wraz z brunchem na zimno i ciepło.
 4. Przejazd od regionu Emilia – Romania do winnicy Garuti, gdzie odbędzie się degustacja najwyższej klasy win Lambrusco di Sorbara oraz Salamino di Santa Croce prowadzona przez syna właścicielki Alessio oraz niezwykła wizyta w wytwórni tradycyjnego octu balsamicznego, również z degustacją z parmezanem.
 5. Po degustacji połączonej z kolacją w postaci zimnej płyty lokalnych przekąsek udajemy się na nocleg w Garuti

DZIEŃ III (wtorek 03.10.2023) – degustacja Mingazzini, miasto malarzy i murali Dozza, Chioggia czyli Wenecja bez turystów, agroturystyka Le Volpi.

Program dnia:

 1. Po śniadaniu w agroturystyce, przejazd do niezwykłego miasteczka z zamkiem – Dozza, spacer wśród artystycznych murali, zwiedzanie winiarskich piwnic zamkowych.
 2. Przejazd do pobliskiej restauracji na Wzgórzach Imolskich, z piękną panoramą, gdzie odbędzie się degustacja wspaniałych win z winnicy Mingazzini, prowadzona przez właścicielkę Rosellę, połączona z wyśmienitym, wielodaniowym obiadem i deserem. Następnie odwiedziny winiarni z możliwością zakupu bezpośredniego win.
 3. Przejazd do regionu Veneto, do tzw. małej Wenecji, urokliwej Chioggi – starego miasta z kanałami i kurortu nadmorskiego zarazem – tutaj dłuższe zwiedzanie i chwila na plaży.
 4. Dojazd późnym wieczorem do agroturystyki Le Volpi na Wzgórzach Euganejskich na nocleg.

 DZIEŃ IV (środa 04.10.2023)  – degustacja Le Volpi, starożytna Wenecja, Albafiorita.

Program dnia:

 1. Śniadanie w agroturystyce, następnie degustacja win, relaks na terenie posesji lub spacer piękną aleją migdałowców „strada bianca”.
 2. Przejazd do regionu Friuli, do nadmorskiego kurortu Lignano Sabbiadoro gdzie w porcie przesiądziemy się na łódź motorową  i wyruszymy na niesamowitą podróż w czasie na Lagunę di Marano (zobaczymy jak wyglądała Wenecja w czasach starożytnych) u ujścia rzeki Stella, gdzie w pięknej naturalnej scenerii rezerwatu przyrody popłyniemy na małą wysepkę, na której zjemy wyjątkowy lunch ze świeżych ryb w tradycyjnym domku rybackim casone, oczywiście nie zabraknie też lokalnego wina, piwa a także mocnej grappy na zakończenie 😊
 3. Następnie ok. godz. 17.00 przemieszczamy się do pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego Albafiorita w miejscowości Latisana, gdzie zakwaterowujemy się w pokojach.
 4. O godz. 19.30 zwiedzamy winiarnię i poznajemy metody produkcji Prosecco oraz wyjątkowych białych i czerwonych win. Następnie ok. godz. 20.00 rozpoczynamy degustację win z winnicy Albafiorita, prowadzoną osobiście przez niezwykle sympatycznego właściciela Dino de Marchi. W połączeniu z winami skosztujemy w ramach kolacji, najwyższej jakości lokalnych specjałów: serów, wędlin (w tym szynka San Daniele), oliwek, a także na ciepło specjalności regionu tzw. fricco, czyli zapiekanki serowo – ziemniaczanej. Następnie nocujemy w eleganckich pokojach agroturystyki z niezwykle komfortowymi łóżkami.

DZIEŃ V (czwartek 05.10.2023)  – średniowieczne Conegliano, popołudnie na zamku Castello di Roncade

Program dnia:

 1. Pyszne i niezwykle bogate śniadanie z najlepszymi lokalnymi specjałami – w zależności od pogody albo w stylowym wnętrzu albo w urokliwym ogrodzie pod pergolą.
 2. Przejazd do sąsiedniego regionu Veneto (Wenecja Euganejska) na Wzgórza Valdobbiadene, gdzie na niezwykłej trasie widokowej „strada del prosecco” skosztujemy uważanego za najlepsze na świecie prosecco oraz zwiedzimy przepiękne średniowieczne miasteczko Conegliano.
 3. Ok. godz. 15.00 wyruszamy do miasteczka Roncade, w którym mieści się zamek Castello di Roncade, będący jednocześnie winnicą, gdzie na początek zakwaterujemy się w pokojach.
 4. Ok. godz. 17.00 udajemy się w towarzystwie Emiliany na zwiedzanie tej nietuzinkowej rezydencji, poznając jej dokładną historię. Udajemy się też do robiących wrażenie piwnic zamkowych, pełnych przedniego wina. Potem delektujemy się w czasie wolnym pięknym ogrodem i wnętrzami.
 5. Koło godziny 19.00 rozpoczynamy degustację, połączoną z kolacją na zimno i ciepło. Następnie nocujemy w eleganckich komnatach zamkowych.

DZIEŃ VI (piątek 06.10.2023)  – galeria handlowa, lotnisko Treviso.

Program dnia:

 1. Śniadanie na zamku oraz możliwość bezpośredniego zakupu wina.
 2. Wyjazd ok. godz. 10.00 w kierunku lotniska. Po drodze zatrzymamy się w galerii handlowej na wolne zakupy w czasie wolnym ok. 3h. Ok. godz. 14.00 udajemy się na lotnisko w Wenecji, gdzie niestety musimy się już pożegnać z naszymi turystami☹

Teraz już tylko wspomnienia i ilość zebranych wrażeń, która pozostanie z nami na długo, co najmniej do następnego wspólnego wyjazdu😊

Uwaga! Wszyscy klienci korzystający z naszych usług turystycznych, aby pozostać ze słoneczną Italią na dłużej, otrzymują od firmy specjalny rabat 20% na jednorazowe zakupy w sklepie Mercatino – tutto italiano po powrocie do Polski oraz rabat stałego klienta w wysokości 10% na zawsze😊

Ponadto w każdej winiarni, którą odwiedzimy będzie można zakupić bezpośrednio wina, które Państwu posmakują – miejsca w aucie na pewno wystarczy  a transport jest oczywiście gratis😊

www.mercatino.com.pl

Serdecznie zapraszamy – podróżuj razem z Mercatino! Buon viaggio!

Ania i Rafał

*Cena wycieczki jest ceną brutto z możliwością wystawienia FV, również na szkolenie.

Cena zawiera: przejazdy po Włoszech, ubezpieczenie podróżne, noclegi w pokojach 2-osobowych ze śniadaniami (dopłata do pokoju 1-osobowego to 30 € za noc), 9 degustacji winiarskich, 3 kolacje w postaci zimnej płyty, 1 obiad czterodaniowy na Wzgórzach Imolskich, 2 lunche / obiady: rybny w domku rybackim oraz na winnicy Piccinini w Lombardii. Inne posiłki w razie potrzeby możliwe w ciągu dnia we własnym zakresie podczas postojów.
Szczegóły wycieczki mogą ulec zmianie wyłącznie z przyczyn od nas niezależnych. W takim wypadku poinformujemy o tym niezwłocznie.
Uwaga! W przypadku braku kompletu 7 osób wycieczka nie odbędzie się lub zostanie przełożona na inny termin. W takim wypadku wszelkie wpłaty zostaną w całości zwrócone.

ORIENTACYJNE MAPY WYCIECZKI PO PÓŁNOCNEJ ITALII

Szczegóły oferty

 • 01.10 – 06.10.2023
 • 6 dni, 5 noclegów
 • 5 499 zł / osoby* + koszty przelotu Ryanair Kraków – Turyn oraz Treviso – Kraków (od 400 zł w zależności od aktualnej oferty linii lotniczych – lecimy wyłącznie z najmniejszym bagażem podręcznym, reszta bagażu jedzie na busie)
 • 7 + 2 kierowców / przewodników / tłumaczy
 • Samolot linii Ryanair, na miejscu komfortowy 9-cio osobowy mini bus Ford Turneo Custom – indywidualna klimatyzacja dla wszystkich pasażerów, rozkładane fotele, organizery ze stolikami.
 • Friuli, Veneto, Emilia-Romania, Piemont, Lombardia
Kontakt